CARAVANING – PLUSY I MINUSY JEŻDŻENIA KAMPEREM

CARAVANING – PLUSY I MINUSY JEŻDŻENIA KAMPEREM

Jak wiadomo, nie ma na świecie rzeczy, która byłaby jednoznacznie dobra albo jednoznacznie zła. Tak samo nie da się chyba znaleźć sposobu podróżowania pozwalającego dotrzeć wszędzie tam, gdzie tylko by się chciało. Wędrując na piechotę, widzi się więcej i dokładniej, jednak podróż trwa niesamowicie długo. Jadąc superszybkim pociągiem, przemierzyć można ogromne odległości, równocześnie jednak omija się wiele wartych uwagi miejsc, które na pewno zachwyciłyby i pozostawiły w pamięci trwały ślad. Jakiejkolwiek zatem nie podjęłoby się decyzji, coś się zyskuje, a co innego traci.

Podróż kamperem, przez wielu traktowana jako złoty środek, jako najbardziej idealny sposób podróżowania, nie jest mimo wszystko pozbawiona wad. Ja jestem jej miłośniczką i zawsze będę do niej zachęcać. Mimo to, pisząc tutaj, chcę Wam przede wszystkim służyć radą. Dlatego tematem dzisiejszej notki są nie tylko plusy jeżdżenia kamperem, ale też i minusy.

Ciemna strona kampera

Kamper, bardziej niż samochód osobowy, potrzebuje parkingu. Zostawienie go obojętnie gdzie może skończyć się różnie – także włamaniem albo kradzieżą. Co za tym idzie, musisz o nim nieustannie pamiętać.

Jeśli poruszasz się wysokim kamperem, nie możesz wybierać wszystkich dróg – ze względu na ograniczenie albo masowe, albo wysokościowe.

Nie wszędzie dasz radę wjechać – kamper jest czasem zbyt duży na wąskie uliczki, nie na każdym parkingu możesz się nim również zatrzymać. W ten sposób wiele czasu może Ci zająć szukanie odpowiedniego miejsca do jego ulokowania.

Im większy, tym więcej rzeczy masz ze sobą. Też – więcej wartościowych. Myślenie o tym może psuć nieco humor za każdym razem, kiedy będziesz się oddalać od samochodu.

Jasna strona kampera

Wyruszając z domu, nie musisz martwić się tym, że coś nie zmieści się do Twojego auta.

Kamper jest większy i przestronniejszy od samochodu osobowego – jest w nim po prostu niewyobrażalnie wygodniej niż w jakimkolwiek innym środku transportu.

Możesz zatrzymać się na odpoczynek gdziekolwiek.

Nie musisz przesadnie przejmować się warunkami atmosferycznymi panującymi na dworze – jeśli zastanie Cię zła pogoda, zawsze możesz poczekać na lepszą w budzie kampera, organizując sobie czas na wiele różnych sposobów.

Nie musisz uiszczać dodatkowych opłat za nocleg, martwić szukaniem i wynajmowaniem pokoi oraz negocjowaniem ich cen.

Kamperem dotrzesz w znacznie więcej miejsc niż pociągiem oraz komunikacją miejską, nie stracisz też czasu na przesiadki czy czekanie aż coś będzie jechało w tym kierunku, w jakim akurat potrzebujesz (o ile w ogóle będzie).

Dzięki temu, że śpisz w warunkach niemal takich jak mieszkaniowe, jesteś bardziej wypoczęty i masz więcej siły – na jazdę, zwiedzanie nowych miejsc i cieszenie się urlopem.