Największy na świecie inwestor zaprezentował linię samochodów elektrycznych – Hengchi

Największy na świecie inwestor zaprezentował linię samochodów elektrycznych – Hengchi.

Evergrande Group Investment Holding z Chin zaprezentował sześć samochodów elektrycznych pod marką Hengchi. Samochody są oznaczone w prosty sposób, od 1 do 6, a pierwszy z nich został już pokazany lokalnym mediom.

Gama nowej marki Hengchi obejmuje sześć modeli najpopularniejszych formatów nadwozia od minivana po crossovera, a pierwszym modelem na linii montażowej będzie Hengchi 1. Produkcja powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

China Evergrande Group jest największym inwestorem na świecie, ale w marcu 2019 roku ogłosiła, że ​​za trzy lata stanie się „największą i najsilniejszą na świecie firmą produkującą samochody elektryczne”. Luksusowy sedan Klasy D Hengchi 1 będzie pierwszym modelem tego producenta.

Projekt Hengchi 1 został opracowany przez Andersa Warminga, który wcześniej pracował nad Mini, BMW i Borgward.

Hengchi 1 jest wyposażony w masywne koła, ma ukryte klamki drzwi i wykorzystuje kamery cofania zamiast tradycyjnych lusterek bocznych.

Hengchi przedstawił także pięć innych modeli z prostymi oznaczeniami numerycznymi. Hengchi 2 to luksusowy sedan Klasy B, Hengchi 3 to duży luksusowy crossover, Hengchi 4 to siedmioosobowy minivan, a 5 i 6 to bardziej kompaktowe crossovery.

Evergrande Holding poinformował, że przygotowuje się do sprzedaży swoich udziałów w celu sfinansowania przygotowań do produkcji przyszłych pojazdów elektrycznych. Firma planuje wprowadzić 1,556 miliarda akcji na Shanghai STAR Market, które mogą być warte ponad 4,7 miliarda dolarów.