BMW 3 E46

BMW 3 E46

Każdemu, kto marzy o BMW, a nie stać go na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych polecamy BMW 3 z drugiej ręki, czyli samochód solidny, który można nabyć już za 10000zł.

Tzw. Trójka, czyli BMW serii E46 to obecnie najpopularniejszy model bawarskiego koncernu BMW na rynku samochodów używanych w Polsce. Trójek jest w Polsce tyle i w tak różnym stanie, że na pewno każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i dla swojej kieszeni.

Kupno samochodu używanego BMW serii 3 E46 nie pociąga za sobą jakiegoś wielkiego ryzyka o ile oczywiście nie zdecydujemy się na jakieś skomplikowane, rzadkie i ekstrawaganckie modele np. z napędem na cztery koła czy z sześciocylindrowym silnikiem. BMW 3 to jeden z najbardziej udanych samochodów BMW na przestrzeni lat. Jest dopracowany w każdym szczególe i ma bardzo dobrą opinię wśród użytkowników.

Niestety wśród modeli tak popularnych i tak pożądanych na rynku zdarzają się również samochody BMW tzw. po przejściach, czyli mocno uszkodzone, z przekręconymi licznikami, a nawet składaki złożone z trzech innych egzemplarzy. Na oględziny najlepiej wybierzmy się ze znajomym blacharzem, który będzie w stanie ocenić jego faktyczny stan.

Ponieważ model BMW 3 E46 jest bardzo popularny, również rynek części zamiennych jest dobrze zaopatrzony. Części oraz podzespoły do BMW 3 znajdziemy praktycznie na każdym szrocie czy w sklepie z używkami.

BMW 3 E46 nawet te z początku produkcji z roku 1998 wyglądają bardzo dobrze, a problemy z korozją należą do rzadkości. Z tego rocznika dostępne są tylko i wyłącznie sedany. Rok później, czyli w 1999 roku pojawiły się wersje kombi i coupe, natomiast cabriolety rozpoczęto montować w roku 2000. Modele compact dostępne są od rocznika 2001.