Największy na świecie inwestor zaprezentował linię samochodów elektrycznych – Hengchi

Największy na świecie inwestor zaprezentował linię samochodów elektrycznych – Hengchi.

Evergrande Group Investment Holding z Chin zaprezentował sześć samochodów elektrycznych pod marką Hengchi. Samochody są oznaczone w prosty sposób, od 1 do 6, a pierwszy z nich został już pokazany lokalnym mediom.

Gama nowej marki Hengchi obejmuje sześć modeli najpopularniejszych formatów nadwozia od minivana po crossovera, a pierwszym modelem na linii montażowej będzie Hengchi 1. Produkcja powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

China Evergrande Group jest największym inwestorem na świecie, ale w marcu 2019 roku ogłosiła, że ​​za trzy lata stanie się „największą i najsilniejszą na świecie firmą produkującą samochody elektryczne”. Luksusowy sedan Klasy D Hengchi 1 będzie pierwszym modelem tego producenta.

Projekt Hengchi 1 został opracowany przez Andersa Warminga, który wcześniej pracował nad Mini, BMW i Borgward.

Hengchi 1 jest wyposażony w masywne koła, ma ukryte klamki drzwi i wykorzystuje kamery cofania zamiast tradycyjnych lusterek bocznych.

Hengchi przedstawił także pięć innych modeli z prostymi oznaczeniami numerycznymi. Hengchi 2 to luksusowy sedan Klasy B, Hengchi 3 to duży luksusowy crossover, Hengchi 4 to siedmioosobowy minivan, a 5 i 6 to bardziej kompaktowe crossovery.

Evergrande Holding poinformował, że przygotowuje się do sprzedaży swoich udziałów w celu sfinansowania przygotowań do produkcji przyszłych pojazdów elektrycznych. Firma planuje wprowadzić 1,556 miliarda akcji na Shanghai STAR Market, które mogą być warte ponad 4,7 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *