Oszczędzanie w aucie

Oszczędzanie w aucie

Od lat wśród Polaków pokutuje przekonanie o tym, że jazda samochodem wiąże się z wysokimi kosztami. Nie pomagają w tym ani wysokie, jak na polskie warunki, ceny benzyny, ani spore sumy jakie często trzeba wydawać na eksploatację samochodu czy nawet przejazd niektórymi drogami. Czy istnieje sposób na skuteczne obniżenie tych wydatków. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zmniejszenie wydatków na samochód jest założenie instalacji gazowej.

 

Galeria

landi renzo polskaFoto: fs04.androidpit.info

landi renzo polskaFoto: img.gazeo.pl

landi renzo polskaFoto: www.landi.it

To bardzo popularne rozwiązanie, które w naszym kraju pojawiło się jeszcze w latach 80 i od tamtej pory cieszy się niesłychanym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ relacja ceny jednego litra gazu w stosunku do ceny zakupu benzyny lub dowolnego innego paliwa jest dla Polaka bardzo korzystna. Są jednak osoby, które pomimo oczywistych plusów autogazu nadal obawiają się założenia takiego rozwiązania do swojego samochodu. Wspólnie z ekspertami z firmy Landi Renzo Polska postanowiliśmy rozwiać wątpliwości. 1.

Gaz niszczy silnik…

Gaz niszczy silnik. To wierutna bzdura powtarzana przez tych, którzy nie mieli z autogazem nigdy nic wspólnego. Praktycznie nie ma możliwości, by właściwie zamontowana instalacja gazowa mogła w jakikolwiek sposób zniszczyć silnik. Znane są liczne przypadki, gdy auta zasilane gazem przejeżdżały prawie milion kilometrów bez większych problemów. 2. Gaz pogarsza osiągi. Kolejny mit bez sensu powielany przez wiele osób.

Współczesna technologia montażu LPG sprawia, że kierowca praktycznie nie poczuje, czy jedzie na benzynie czy LPG. Systemy sekwencyjnego wtrysku są tak precyzyjnie opracowane, że nie ma szans na to, by w jakikolwiek sposób wpływały na osiągi auta. Słowem – nie odczujesz zmiany przyspieszenia ani spadku prędkości maksymalnej. 3. Gaz jest niewygodny. Dawniej, instalacje gazowe zabierały dużą część bagażnika. Dziś popularne są zbiorniki, które zmieścimy pod podłogą, dzięki czemu bagażnik się nie zmniejsza.