Samochody sprowadzane z Niemiec

Samochody sprowadzane z Niemiec

Najczęściej sprowadzanymi samochodami są oczywiście samochody z Niemiec. Decyduje o tym przede wszystkim odległość oraz duży wybór, bowiem niemiecki rynek samochodów używanych  jest bardzo szeroki jeśli chodzi o samochody używane.

Odległość gra podwójną rolę jeśli chodzi o sprowadzanie samochodów. Po pierwsze wygoda, bo już w kilka godzin możemy być w kraju korzystnie cenowo samochodów używanych, a po drugie nieduża odległość to również mniejsze koszty transportu a co za tym idzie niższa cena ostateczna samochodu używanego co w przypadku starszych aut ma niebagatelne znaczenie.

Aby jednak sprowadzić dobry samochód używany w korzystnej cenie trzeba wiedzieć jak to zrobić i jak się do operacji sprowadzania samochodu z Niemiec zabrać.

Przed wyjazdem po samochód do Niemiec należy prześledzić kilka portali ogłoszeniowych niemieckich, w których wstępnie zorientujemy się w tamtejszych cenach i znajdziemy jakieś oferty korzystne dla nas, samochody używane, które szukamy. Niektóre zwłaszcza te bardziej interesujące oferty szybko znikają i dlatego trzeba mieć przygotowanych co najmniej kilka, aby potem na miejscu zająć się już tylko weryfikacją ofert i oglądaniem samochodów używanych a nie dopiero szukaniem ciekawych okazów.

Przy wyszukiwaniu ofert uważajmy na niespotykane okazje, których rezerwacja najczęściej wiąże się z koniecznością wysłania zaliczki. Taki wymóg to praktycznie we wszystkich przypadkach próba naciągnięcia łatwowiernego klienta i wyłudzenia gotówki. Po przyjeździe na miejsce zazwyczaj okazuje się, że nie ma ani samochodu ani pieniędzy ani sprzedającego.