Pojazd wszechstronnie uzdolniony

Pojazd wszechstronnie uzdolniony

Jeszcze do niedawna nie spotykało się samochodów, które łączyły w sobie cechy przeciwstawne. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych dla inżynierów i projektantów, którzy swoją ciężką pracą udowodnili ten fakt. Nadwozie typu kombi kojarzyło się wszystkim ze statecznością i niezbyt piękną sylwetką.

 

Tak było kiedyś, bo dzisiaj mijamy na…

Tak było kiedyś, bo dzisiaj mijamy na drogach auta, które bez dwóch zdań wydają się zaprzeczać temu stwierdzeniu. Odważne rysy projektantów zostały zaakceptowane przez księgowych wielkich koncernów. Ich postępowanie było nieprzypadkowe, ponieważ dzisiaj samochód kupuje się w głównej mierze wzrokiem. Oczywiście nie bez znacznie jest cena i poziom wyposażenia, ale to walory estetyczne w dużej mierze przeważają nad całą resztą. Znając prawa rynku niby łatwo wstrzelić się w obecne trendy, ale niestety nie każdemu producentowi się to udaje.

Kombi o sportowych aspiracjach musi urzekać tłumy, by stało się bestsellerem. Dobrze będzie, jeżeli w parze z wyglądem będą szły także przyzwoite osiągi. Z tym akurat nie powinno być większego problemu, ponieważ współczesne silniki są na tyle wydajne, że dzięki turbodoładowaniu osiągają dość wysoką moc, nawet przy niskiej pojemności skokowej.

Dodatkowo jednostki te wcale nie należą do paliwożernych. Traktowane z rozsądkiem w trasie bez problemu zejdą ze spalaniem poniżej dziesięciu litrów na setkę. To niewiele zważywszy na to, że nadwozie typu kombi waży swoje i nie sposób tego w żaden sposób przeskoczyć. Jednak jest dużo pojemniejsze niż jakikolwiek sedan, czy też liftback.