Samochody flotowe i ich nadzór

Samochody flotowe i ich nadzór

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją na dużą skalę, a także firmy specjalizujące się w transporcie wymagają odpowiedniego parku samochodowego, który zaspokoi ich potrzeby związane z przewozami. Zależnie od potrzeb mogą to być samochody ciężarowe, cysterny, autokary lub busy, a także samochody osobowe. Tworzą one flotę firmy. Pojęcie floty kojarzy się raczej ze statkami i transportem morskim, ale jakiś czas temu zapożyczone z tej branży przyjęło się również w transporcie naziemnym, samochodowym.

http://www.skoda-flota.pl/serwis/serwisowy-program-flotowyFoto: www.forumsamochodowe.pl

Flota pojazdów to ogólnie rzecz biorąc…

Flota pojazdów to ogólnie rzecz biorąc wszystkie samochody w firmie służące celom biznesowym, zarówno tym związanym z realizacją zadań docelowych, jak i pojazdy do przewozów służbowych pracowników czy osób zarządzających. W zakładowej flocie może się znaleźć ciężarówka do przewozu surowców produkcyjnych, autobus dowożący pracowników do miejsca pracy, samochód osobowy przeznaczony do dyspozycji prezesa czy też pojazd przedstawiciela handlowego. Zakładowa flota pojazdów wymaga określonego nadzoru.

samochodyFoto: bi.gazeta.pl

Do praktykowanych metod zalicza się śledzenie samochodów…

Do praktykowanych metod zalicza się śledzenie samochodów za pomocą technologii GPS oraz specjalnych programów komputerowych, zintegrowanych z nadajnikiem. Taki nadzór zapobiega nadużyciom, wykorzystywaniu samochodów do celów prywatnych czy zbyt długim przestojom angażującym zarówno pojazd, jak i cenny czas kierowcy.

samochodyFoto: www.tapety-samochody.info