Seat Exeo

Seat Exeo

Seat Exeo pretenduje do miana samochodu klasy średniej i rzeczywiście nim jest. Niektórzy nazywają Seata Exeo hiszpańskim wcieleniem Audi A4.

O ile sylwetka Seata Exeo jest raczej oryginalna, choć z pewnością i tutaj można się doszukać podobieństw do niemieckiego kuzyna, to wnętrze faktycznie przypomina pierwowzór Seata Exeo. Wiele elementów jest faktycznie nie tylko podpatrzona, ale można powiedzieć żywcem przeniesionych z Audi A4.

Ponadto Seat Exeo to połączenie klasycznej limuzyny z samochodem sportowym za rozsądną cenę. Seat Exeo cechuje solidne wykonanie, precyzja w dopasowaniu elementów składowych i wysoka jakość wykończenia zarówno karoserii jak i wnętrza samochodu. Auto jest doskonale wyciszone poprzez m.in. zastosowanie podwójnych szyb bocznych, świetnie tłumiących hałas z zewnątrz. Wpływa to korzystnie na komfort prowadzenia Seata Exeo.

Jeżeli do tego dodamy przestronny bagażnik Seata Exeo o pojemności prawie 500 litrów to otrzymujemy prawdziwie komfortowy samochód rodzinny. Jedyną na wadą jest tutaj stosunkowo mało miejsca na nogi pasażerów siedzących na tylnej kanapie. Jeżeli jednak zależy nam na samochodzie rodzinnym to przewożąc dzieci w wieku szkolnym miejsce na pewno nie jest problemem.

Jako jednostki napędowe Seata Exeo dostępne są silniki w gamie aż sześciu rodzajów od benzynowych do dieslowskich. Najmocniejszy motor Seata Exeo czyli silnik o oznaczeniu 2.0 TSI rozwija moc dwustu koni mechanicznych i zmienia Seata Exeo w prawdziwego demona szos. Prowadzi się go niczym auto sportowe. Wszystkie wersje silnikowe są skomponowane z sześciostopniową skrzynią biegów.