Czy jest sens montować LPG?

Czy jest sens montować LPG?

Samochodowe instalacje gazowe przeżywają w tym momencie swoisty renesans popularności, który po części spowodowany jest znacznym wzrostem cen benzyny. Co tu dużo mówić, chyba każdy widzi, że w obecnej sytuacji LPG jest najtańszym sposobem na przemieszczanie się samochodem. Ceny tego paliwa są bardzo niskie. Czy jednak nie jest tak, że instalacja LPG w samochodzie powoduje konieczność pójścia na pewne kompromisy, które niekoniecznie muszą okazać się korzystne dla kondycji naszego auta.

Cóż, tego rodzaju pytania jak najbardziej…

Cóż, tego rodzaju pytania jak najbardziej mają sens, bo ostatecznie założenie gazu LPG jest całkiem sporą przeróbką. Czy jednak jest czego się bać. Koszty Każdy dobry instalator autogazu powie Wam, że na samej instalacji nie warto oszczędzać, ponieważ szybko odbije się to czkawką w postaci obniżonej trwałości poszczególnych elementów układu LPG.

Na szczęście, cena sekwencyjnej instalacji gazowej jest w tej chwili na tyle niska, że już w bardzo krótkim czasie po jej założeniu powinniśmy odczuć zwrot z tej inwestycji. Trwałość auta Jeszcze do niedawna założenie instalacji gazowej do samochodu niechybnie oznaczało podwyższoną awaryjność. Montując LPG do auta, kierowca musiał liczyć się z tym, że prędzej czy później czekają go spore problemy z jednostką napędową.

Na szczęście, tego rodzaju kłopoty to już zdecydowanie przeszłość. W porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, znacznie poprawiła się nie tylko dostępność części, lecz także wiedza osób instalujących układy LPG. W rezultacie, jakość instalacji zwyczajnie wzrosła. Osiągi Montaż gazu LPG do samochodu nie musi oznaczać wcale pogorszonych osiągów. Wręcz przeciwnie – poprawnie zamontowane LPG nie ma praktycznie żadnego wpływu na to, jakie osiągi ma samochód. Nie ma zatem mowy o przerywaniu czy słabszym przyspieszeniu samochodu na LPG.