Ekonomiczna jazda samochodem

Ekonomiczna jazda samochodem

W dzisiejszych czasach samochód dla większości z nas jest podstawowym środkiem transportu, bez którego trudno nam się obejść. Niestety, wysokie koszty paliwa sprawiają, że wydatki jakie musimy ponosić za wygodne dojazdy są naprawdę niemałe. Na szczęście w nowoczesnych samochodach znajdują się rozwiązania, które pozwalają je zmniejszyć. Producenci samochodów doskonale zdają sobie sprawę z potrzeb swoich klientów i starają się wyjść im na przeciw.

Dzięki temu powstają nowoczesne rozwiązania, które…

Dzięki temu powstają nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, ze jeździmy taniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie. Jednym z nich jest coraz popularniejszy system start-stop. Właśnie dlatego warto go poznać nieco lepiej. Czym jest ta nowoczesna funkcja. To system, który sprawia, że po zatrzymaniu auta jego silnik zostaje wyłączony. Dzieje się tak np. w korkach czy podczas stania na skrzyżowaniu. Aby silnik na nowo zaczął działać kierowcy muszą jedynie wcisnąć pedał sprzęgła. To spore udogodnienie, które ma wiele zalet. Jakich. Główną z nich jest bez wątpienia zmniejszenie zużycia paliwa o nawet 15%.

start-stopFoto: pixabay.com

Dzięki temu nie tylko jeździmy…

Dzięki temu nie tylko jeździmy taniej, co jak wiadomo dla wielu osób ma ogromne znaczenie, ale również nie zanieczyszczamy niepotrzebnie środowiska. Podsumowując, jest to funkcjonalność, która może przydać się każdemu z nas. Jeśli więc zastanawiamy się nad zakupem auta i chcemy, by spełniało ono wszystkie nasze oczekiwania warto zastanowić się nad zakupem samochodu wyposażonego w tę nowoczesną funkcję. Z pewnością będzie to dobra decyzja.

start-stop