VW Passat 2.0 TDI 16V PD

VW Passat – uwaga pułapka!!!

VW Passat – marzenie wielu osób pragnących podróżować eleganckim i komfortowym samochodem używanym w przyzwoitej cenie.

Kupując jednak używanego Passata trzeba pomyśleć o kosztach serwisowani, które nie są niskie. Samochód nowy VW Passat to wydatek ponad 130 000zł, zatem należy się spodziewać że części zamienne, które w większości przypadków też trzeba kupić nowe będą również drogie. Tak więc zakup VW Passata za 35000 zł może okazać się pułapką. Oczywiście nie prześwietlimy tutaj każdego używanego samochodu VW Passat, jednak zwracamy uwagę na pewną bardzo problematyczną wersję tej kultowej limuzyny.

Chodzi bowiem o VW Passat B6 z silnikiem 2.0 TDI 16V PD. Jeżeli widzisz ogłoszenie w prasie lub internecie dotyczące Passata 2.0 TDI 16V PD to najprawdopodobniej jego cena będzie bardzo atrakcyjna? Dlaczego? Otóż na przestrzeni kilku lat eksploatacyjnie ten silnik po prostu nie spełnił oczekiwań. Wiedzą o tym handlarze samochodów używanych, a ktoś kto dał się skusić na Passata z tym wysokoprężnym silnikiem po pewnym czasie również dochodzi do wniosku, że trzeba się go pozbyć.

Radzimy – unikaj VW Passata z silnikiem diesla 2.0 TDI 16V PD. Silnik okazał się niewypałem niemieckiego koncernu, który bardzo nadszarpnął dobrą markę Volkswagena. Jest to jednostka szesnastozaworowa, bardzo awaryjna, w której bardzo często dochodzi do uszkodzenia pompy oleju. Niestety na tym nie koniec. Jak się okazuje awaria pompy oleju to dopiero początek nieszczęść. W 90% przypadku zaraz po uszkodzeniu pompy oleju w tej wersji VW Passata dochodzi do poważnej awarii turbosprężarki.

Oprócz tego często problemy sprawiają pompowtryskiwacze, które potrafią nawalać jeden po drugim, a koszt wymiany jednego to kilka tysięcy złotych. Jakby tego nie było dość, VW Passat 2.0 TDI 16V PD ma wyjątkowo delikatne głowice , które często pękają.