Volkswagen Passat B7 2.0 TDI – dane techniczne

Volkswagen Passat B7 2.0 TDI – dane techniczne

Nowy Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Comfortline serii B7 posiada 16-sto zaworowy silnik czterocylindrowy turbodiesel o pojemności skokowej 1968cm3 ułożony poprzecznie. Konstrukcja tego bardzo kulturalnie pracującego turbodiesla oparta jest o system wtryskowy common rail. Volkswagen Passat z takim silnikiem rozwija moc 140kM przy momencie obrotowym 4200 co pozwala mu osiągnąć prędkość maksymalną prawie 201km/h oraz przyspieszyć do setki 10 sekund.

Volskwagen Passat pozwala się bardzo komfortowo prowadzić a silnik wspaniale zbiera z tzw dołu osiągając maksymalny moment obrotowy 320Nm już przy 1750 obr/min.

Volkswagen Passat z silnikiem 140kM zużywa średnio od 6,5 do 7-miu litrów oleju napędowego na 100 km. Tak niskie zużycie paliwa w połączeniu z dużym bo aż siedemdziesięciolitrowym zbiornikiem paliwa daje Passatowi zasięg przekraczający 1000km.

Volkswagen Passat ma napęd przedni co momentami przyprawia samochód o podsterowność. Wyposażony jest w automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG. Zawieszenie Volkswagen Passat ma realizowane na kolumnach McPersona z przodu i w systemie wielowahaczowym z tyłu.

Volskwagen Passat B7 Variant w wersji ComfortLine kombi ma pojemność bagażnika, która zadowoli każdego czyli ponad 600zm3 a po złożeniu tylnych siedzeń ponad 1700cm3 co w połączeniu z idealnie płaską podłogą zapewnia bardzo dużą swobodę i elastyczność w komponowaniu wnętrza i przewożeniu bagażu. Masa własna Volkswagena Passata wynosi 1600kg natomiast maksymalna ładowność 684kg.

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Comfortline jest fantastycznie wyposażony jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Posiada system ABS/ESP, poduszki powietrzne czołowe i boczne oraz kurtyny powietrzne. Ponadto Volkswagen Passat może być opcjonalnie za dopłatą wyposażony w aktywny tempomat, asystent pasa ruchu oraz czujniki zmęczenia kierowcy. To bardzo innowacyjne systemy zwiększające wydatnie bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli chodzi o komfort to Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG Comfortline ma w standardzie komputer pokładowy, klimatyzację automatyczną, elektrycznie sterowane wszystkie szyby, podgrzewane lusterka, regulowaną kolumnę kierownicy, system audio CD/MP3/Radio. Za dopłatą można Passata doposażyć w kamerę cofania, czujniki parkowania, nawigację GPS, system bluetooth, skórzane fotele, ksenony, podgrzewane fotele, aluminiowe felgi, adaptacyjny system zawieszenia oraz lakier metalik.