Peugeot 308 SW

Peugeot 308 SW

Peugeot 308 to idealne połączenie samochodu typu KOMBI z SUVem. Peugeot 308 to również, a może przede wszystkim samochód iście rodzinny, pakowny, z dużym bagażnikiem, a jednocześnie zgrabny i zwrotny.

Z pozycji kierowcy Peugeot 308 gwarantuje świetną widoczność na drogę dzięki olbrzymiej zachodzącej na maskę przedniej szybie. Tylne siedzenia są dzielone i przesuwane co zapewnia perfekcyjne dopasowanie powierzchni bagażowej do rodzaju i ilości przewożonego bagażu. Bagażnik stanowi największy atut tego auta w konfrontacji z konkurencją innych marek samochodów.

Niektórzy, zwłaszcza wysocy kierowcy narzekają trochę na ograniczoną przestrzeń pod sufitem, co trochę przytłacza a dla ludzi naprawdę wysokich może stanowić poważny problem.

Samochód dobrze się prowadzi, choć przy większych prędkościach układ kierowniczy może sprawiać wrażenie nieco nerwowego z uwagi na jego bezpośrednią charakterystykę. Jednakże jest to kwestia przyzwyczajenia. Ogólne bezpieczeństwo Peugeota 308 plasuje się na przyzwoitym poziomie.

Właściciele samochodów Peugeot 308 dosyć zgodnie podkreślają, że dieslowska jednostka napędowa mogłaby być trochę bardziej dopracowana. Chodzi tu głównie o brak zrywności oraz o głośna pracę w zakresie prędkości obrotowej powyżej 2500 obrotów na minutę. Przy niższych obrotach z kolei słyszalna zaczyna być skrzynia biegów. Tak więc cały układ napędowy Peugeota na pewno do zbyt udanych nie należy.

Ogólnie rzecz biorąc auto jest dedykowane dla 3-4 osobowej rodziny i w takim ujęciu na pewno spełnia swoje zadanie.