Nowy Citroen C3

Nowy Citroen C3

Nowy Citroen C3 czyli popularna C-trójka mimo, iż z daleka nie wygląda znacząco odmiennie od poprzedniczki to jednak znacznie się zmieniła. Najbardziej jednak urosła jej cena, która poszybowała gdzieś w rejon segmentu aut kompaktowych.

Generalnie nadwozie Citroena C3, a raczej jego bryła nie uległa większej zmianie, jest o osiem centymetrów dłuższa i o sześć centymetrów szersza. We wnętrzu dzięki temu jest znacznie więcej miejsca. Nowością jest z pewnością charakterystyczna i innowacyjna przednia szyba sięgając jednej trzeciej dachu samochodu. To niestety nie jest standard, za szybę typu Zenith trzeba dopłacić 1800zł, ale z pewnością warto, zwłaszcza, kiedy chcemy na drodze odróżniać się od reszty.

Wnętrze Citroena C3 zostało trochę zmodernizowane, jednakże nie wszyscy są zdania, że jest ciekawsze od starszego modelu. Na pewno więcej detali wnętrza jest wykonanych z miękkiej tapicerki, co podnosi komfort i estetykę. Kokpit jest funkcjonalnie i elegancko wykonany, wszystkie pokrętła i przyciski rozmieszczone są w sposób ergonomicznie poprawny.

Na nowo zostały w Citroenie C3 zaprojektowane przednie reflektory oraz wlot powietrza do chłodnicy, który jest wyraźnie większy i sprawia wrażenie przysadzistego i majestatycznego. Auto na pewno zyskało, jednakże biorąc pod uwagę stosunek cena do jakości to starszy model prezentował się znacznie lepiej. Tego typu kosmetyczne zmiany, przy pozostawieniu właściwie tej samej gamy jednostek napędowych niewiele wnosi, a skok cenowy prawie pięćdziesięcioprocentowy wydaje się być znacznie przesadzony. Jak zwykle tego typu strategie firmy zweryfikuje rzeczywistość i klienci, którzy zdecydują czy brać Citroena C3 czy też udać się do salonu konkurencji.