Zalety systemu ABS

Zalety systemu ABS

Nadmierna prędkość, brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu czy zbyt gwałtowne hamowanie są przyczyną wielu, często śmiertelnych wypadków na drodze, niebezpiecznych kolizji lub stłuczek. Sprawny układ hamulcowy, gwarantujący zatrzymanie się samochodu w nieoczekiwanej sytuacji, jet jednym z podstawowych i najważniejszych elementów bezpieczeństwa.

 

Niestety zbyt gwałtowne hamowanie, szczególnie na mokrej bądź śliskiej drodze, prowadzi do poślizgu i utraty panowania nad kierownicą, a w efekcie jazda kończy się na przydrożnym drzewie, słupie lub w przydrożnym rowie. Niestety bardzo często zdarza się, że kierowcy w czasie jazdy nie pozostaje nic innego jak natychmiastowa reakcja, polegająca na błyskawicznym wciśnięciu pedału hamulca, co wiąże się z wysokim ryzykiem niebezpiecznej kolizji czy poślizgu, w wyniku którego każdego roku na polskich drogach giną setki osób w różnym wieku.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców w nowych…

W trosce o bezpieczeństwo kierowców w nowych samochodach pojawiły się innowacyjne i nowoczesne układy oraz systemy, których głównym celem jest zmniejszenie lub wyeliminowanie niepotrzebnego ryzyka na drodze. Jednym z takich rozwiązań jest system ABS, który zapobiega blokowaniu kół w czasie jazdy, dzięki czemu kierowca może uniknąć poślizgu oraz utraty panowania nad kierownicą i całym pojazdem. Dodatkowo system ABS znacznie skraca drogę hamowania, zapobiegając kolizji czy stłuczkom.