Mazda 6

Mazda 6

Mazda 6 to jeden z bardziej udanych modeli z segmentu klasy średniej. Wprowadzono ją do sprzedaży w roku 2002 i od tego czasu sprzedaje się świetnie w klasie samochody japońskie i spisuje się bez zarzutu.

Mazda 6 jest następcą Mazdy 626 jednakże jej sylwetka zdradza znacznie większy temperament i dynamiczny charakter. Szczególnie wersja Mazda 6 SportKombiprezentuje się elegancko i sportowo zarazem, a jej olbrzymia przestrzeń bagażowa sięgająca do 1700 litrów sprawia, że przewożenie bagaży tym autem nie nastręcza żadnych kłopotów.

Samochody używane Mazda 6 można nabyć w cenie już od 1000zł, a nowsze roczniki od 35000zł.

Do dalszych atutów Mazdy 6 należy niezwykle precyzyjny układ kierowniczy, wspaniałe własności jedne i duża przewidywalność na drodze, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego komfortu jazdy.

Do wad tego samochodu należy dosyć głośna praca silników benzynowych, mało wydajne ogrzewanie i dość kłopotliwa obsługa systemu nawigacji satelitarnej. To jednak nic w porównaniu z zaletami, jakie daje Mazda 6 jak chociażby super wygodne fotele, solidne wykonanie, bogate wyposażenie seryjne, dużo miejsca w kabinie, w bagażniku i wiele funkcjonalnych schowków.

W samochodach używanych Mazda 6 zdarzają się awarie klimatyzacji, drobne usterki oświetlenia oraz dosyć szybko zużyciu ulegają hamulce.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe to godne polecenia są przez serwis Motogratka silniki diesla dwulitrowe z turbodoładowaniem o mocy 143 KM, spalające niecałe 8 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów, a przy tym bardzo ciche. Z benzynowych polecamy silnik 1.8 o mocy 120KM – duża kultura pracy, zużycie paliwa 9l/100km, stosunkowo cicha praca.