Skoda Fabia 1.9 TDI

Skoda Fabia 1.9 TDI

Skoda Fabia od lat cieszy się dużą popularnością łącząc w sobie funkcjonalność z komfortem. Skoda Fabia bywa często samochodem rodzinnym używanym do jazdy miejskiej oraz  do wypadów za miasto.

Samochody segmentu średniego takie jak Skoda Fabia napędzane jednostkami dieslowskimi odznaczają się dobrą dynamiką jazdy oraz ograniczonym apetytem na paliwo. Tak tez jest w przypadku Skody Fabii 1.9 TDI. Niestety koszty zakupu takiego samochodu zwłaszcza kiedy mówimy o samochodach nowych są bardzo bliskie cenom konkurentów z wyższej półki czyli samochodów kompaktowych.

Skoda Fabia 1.9 TDI to nie tylko mocny i zrywny silnik, a co za tym idzie dobra dynamika jazdy, ale również Skoda Fabia to wysokiej jakości wykończenie wnętrza, co sprawia poczucie komfortu. Jako standard uznawana jest wersja Silver Skody która ma charakterystyczny lewarek dźwigni biegów zakończony gałką, a także klamki wewnętrzne, przycisk hamulca oraz kratki nawiewu w kolorze srebrnym. Do tego dochodzą jeszcze skórzane wstawki gustownie zaprojektowane w tapicerce i sportowa kierownicza i bardzo wygodne fotele z dobrymi bocznymi podparciami.

Jeśli chodzi o silniki to najmniejszy oferowany przez Skodę ma 105 KM, co daje duże pole do popisu przy wyprzedaniu i nabieraniu prędkości, przy jednoczesnym niskim zapotrzebowaniu na olej napędowy. Niestety silnik ten to nie Common Rail i dlatego Skoda przegrywa z konkurentami w podobnym segmencie jeśli chodzi o hałas wytwarzany przez silnik. Zwłaszcza zimny silnik mocno klekocze.

Zawieszenie raczej sztywne i o sportowej charakterystyce powoduje że auto dobrze trzyma się drogi na zakrętach i sprawia wrażenie bardzo bezpiecznego. Resorowanie niestety pozostawia sporo do życzenia zwłaszcza na polskich drogach.