Volkswagen Touran

Volkswagen Touran

Kompaktowy minivan czyli Volskwagen Touran jest świetnie sprzedającym się samochodem w swojej klasie. Co drugi minivan sprzedany w Niemczech to Volkswagen Touran.

Nie może więc dziwić że Volkswagen Touran jest również na topie jeśli chodzi o samochody z Niemiec sprowadzane do Polski. Jeżeli tak dużo nowych aut sprzedaje się na danym rynku to jest oczywistym fakt, iż w używanych również można przebierać na wiele sposobów. Stąd też olbrzymie zainteresowanie Turanem w Polsce.

Volkswagen Touran łączy w sobie zalety auta kompaktowego, rodzinnego i ciężarowego. Jest przy tym starannie wykonany, posiada zwartą i schludną sylwetkę, a doposażony w odpowiednie felgi i pomalowany ciemnym lakierem prezentuje się bardzo elegancko i luksusowo.

Jak donosi motogratka w sierpniu 2010 planowana jest premiera nieco zmodyfikowanej i poprawionej wersji Touran-a. Praktycznie wszystkie elementy oprócz bocznych drzwi są w mniejszym lub większym stopniu zmienione, poprawione, dostosowane do najnowszych trendów w samochodowego design’u.

Wewnątrz Touran dostał nowy design kierownicy i panelu klimatyzacji. Tak jak w poprzedniej wersji Turan będzie dostępny zarówno w pięcioosobowej jak i siedmioosobowej wersji. Ta druga jest niewątpliwie wielką zaletą Touran-a.

Rzecz również godna uwagi i stawiająca Touran-a w czołówce komfortowego podróżowania nawet w porównaniu z modelami wyższej klasy limuzyn lub kombi to możliwość przesuwania tylnej kanapy jak również regulacji kąta nachylenia oparcia tylnej kanapy Turan-a, co świetnie sprawdza się na dłuższych trasach.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe odmłodzonego Touran-a to klienci do dyspozycji będą mieć gamę silników o mocy od 90 do 170 koni mechanicznych.